Miжнародна організація з міграції (МОМ), розпочала впровадження нового проекту «Нагальна гуманітарна допомога та підтримка раннього відновлення для уразливих ВПО, людей, які повернулися, та громад, постраждалих внаслідок конфлікту на сході України"

Дата: 29.01.2020 09:03

Міжнародна організація з міграції (МОМ), Агентство ООН з питань міграції, за фінансування Бюро з питань народонаселення, біженців та міграції Державного департаменту США розпочинає набір підприємців у новий проект, що має на меті зміцнення економічного потенціалу внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та уразливих мешканців Донецької та Луганської областей (тут і далі - території, підконтрольні уряду України), які зазнали наслідків конфлікту. Завдяки грантам на мікропідприємництво ВПО та члени приймаючих громад зможуть розширити наявний бізнес або започаткувати новий, а також створити додаткові робочі місця.

Проект передбачає надання відібраним бенефіціарам гранту на максимальну суму до 2 800 доларів США (у гривнях по поточному курсу ООН) у вигляді обладнання (не менше 70% від суми гранту), витратних матеріалів (до 20% від суми гранту) або оплати послуг (до 30% від суми гранту) для розвитку чи започаткування власного бізнесу в Донецькій чи Луганській областях.

ЗАПРОШУЮТЬСЯ:

• Внутрішньо переміщені особи та місцеві мешканці, які вже мають АБО планують започаткувати бізнес у Донецькій чи Луганській областях. Перевага надаватиметься бізнесам, які вже працюють на момент подання заявки;
  • віком від 18 до 67 років;
  • з реалістичною бізнес-ідеєю та обґрунтованою потребою в обладнанні, яке необхідне для розвитку або старту бізнесу.

До участі в проекті будуть запрошені заявники, які відповідають одному чи кільком із наведених нижче критеріїв:

• статус ВПО;
  • статус одинокого батька / одинокої матері;
  • статус учасник бойових дій згідно з пунктами 19 та 20 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • статус багатодітної родини (включно з опікунством);
  • поранення в результаті конфлікту на сході України у заявника чи членів його родини;
  • наявність повністю або частково зруйнованого житла в результаті конфлікту на сході України;
  • проживання заявника у 20-км зоні від лінії розмежування на сході України;
  • намір розширити або започаткувати бізнес у 20-кілометровій зоні від лінії розмежування на сході України;
  • інвалідність заявника чи членів його родини;
  • приналежність заявника до національної меншини;
  • низький дохід, часткова зайнятість або безробіття.

Додатковими перевагами будуть:

• наявність офіційно зареєстрованого бізнесу, який здійснюється у Донецькій та/або Луганській областях (ФОП, ТОВ або інша юридична особа з часткою заявника у статутному капіталі не менше 60%);
  • наявність окремого приміщення для здійснення бізнесу (офісу, цеху, магазину);
  • наявність попереднього досвіду підприємництва;
  • відповідна освіта (професійні курси, підтверджена наявність необхідних навичок);
  • готовність заявника до офіційного найму додаткових працівників.

Звертаємо Вашу увагу, що відповідність згаданим критеріям не означає автоматичного надання гранту, а лише дає підстави для розгляду відповідної заявки Міжнародною організацією з міграції.

Детальна інформація за посиланням: http://iom.org.ua/ua/mom-nabyraye-uchasnykiv-novogo-proektu-z-pidtrymky-biznesu